Oficjalna strona Biegów Wawrzynkowych

Historia biegów

W sobotę 8 sierpnia 2009 roku w Słupcy, z okazji Wawrzynek Słupeckich odbyły się biegi, X Młodzieżowe Biegi Wawrzynkowe, I Bieg Rodzinny oraz 10 świętego Wawrzyńca.
Biegi Młodzieżowe zgromadziły na starcie 50 dzieci, które startowały w następujących kategoriach:

  • przedszkolaki dystans 50 m ( 20 dzieci),
  • klasa I i II SP – dystans 100 m (9 dzieci),
  • klasa III i IV SP – dystans 200 m (9 dzieci),
  • klasa V i VI SP – dystans 400 m (7 dzieci),
  • gimnazjum – dystans 600 m (5 dzieci).

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy koszulki.
Zdjęcia MOSIR Słupca
www.mosir.slupca.pl/index.php?sekcja=strona&id=441

images/biegi/DSC07490.jpg

W I Biegu Rodzinnym na dystansie 1,5 km wystartowało szesnaście rodzin – 49 uczestników. Bieg miał charakter rekreacyjny, nie prowadzono klasyfikacji, trasę można było pokonać spacerem, gdyż ustalono limit czasu na 40 min. Bieg zakończył się już po 15 minutach, gdyż wszyscy uczestnicy, nawet 3 latki, przebiegli całą trasę. Na mecie wyeksponowanej w szczególny sposób dzięki bramie Chevrolet na biegaczy czekały napoje i słodycze. W biegu z rodziną wziął udział Pan Michał Pyrzyk Burmistrz Miasta Słupcy, który zapowiedział większy udział i rozmach imprezy w roku następnym. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami sportowymi i reklamowymi. Dzieci otrzymały frotki na rękę i koszulki biegowe ECO ufundowane przez Sklep Świat Biegacza z Poznania, rodzice skarpety biegowe i koszulki okolicznościowe foldery New Balance oraz Chevrolet.
W 10 świętego Wawrzyńca wystartowało tylko 10 biegaczy, liczymy jednak, że za rok liczba startujących wielokrotnie się powiększy. Cieszymy się, że w tym roku udało się przeprowadzić zawody propagując bieganie jako aktywną formę spędzania wolnego czasu. Wszyscy biegacze otrzymali drobne nagrody – skarpety biegowe, koszulki okolicznościowe, foldery New Balance oraz Chevrolet. Biegom tym przyświecała idea propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu przez rodziny. W biegach młodzieżowych biegają dzieci – kibicują rodzice, w biegu rodzinnym biegają dorośli wraz z dziećmi, na zakończenie dzieci stają się kibicami a rodzice zawodnikami.
W sposób szczególny dziękujemy firmie Chevrolet ze Swarzędza za bezpłatne udostępnienie wspaniałej bramy startowej oraz za foldery reklamowe, które uzupełniły pakiety startowe, pozostałe zostały w całości rozdane na imprezach z okazji Wawrzynek Słupeckich.
Podziękowania składamy także sklepowi Świat Biegacza Marcin Fehlau z Poznania za ufundowanie frotek i koszulek ECO oraz folderów New Balance z kartami rabatowymi.
Podziękowania należą się także Panu Michałowi Pyrzykowi Burmistrzowi Miasta Słupca, za organizację, osobisty udział i kibicowanie wraz z pracownikami Urzędu Miasta.